Menu


Irlandia Północna: Ruszył nowy system rejestracji dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli

Irlandia Północna: Ruszył nowy system rejestracji dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli shutterstock

Wczoraj w Irlandii Północnej wystartował nowy system aplikacji do przedszkoli i szkół podstawowych. Skorzystanie z tego jest bardzo ważne, by dzieci mogły się znaleźć na liście do wybranych placówek edukacyjnych w tym roku. 

Termin składania aplikacji upływa 31 stycznia tego roku, a został uruchomiony wczoraj przez The Educationa Authority. Już kilka godzin po otwarciu tury, złożono ponad 6 tysięcy wniosków. Zapewnioną one miejsce dzieciom w placówkach edukacyjnych w 2019 roku. 

Rodzice we wniosku muszą wybrać co najmniej 4 placówki edukacyjne, do których mogłoby uczęszczać dziecko. I mimo że dyrekcja The Education Authority (EA) nie daje gwarancji miejsca w danym przedszkolu lub szkole podstawowej to zapewnia, że większość przedszkolaków i uczniów trafi na listę placówek, wybranych przez ich opiekunów. Sara Long, dyrektor EA zaznacza także, że ta rejestracja nie działa na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. 

- Rodzice mogą wybierać tak wiele szkół, jak tylko chcą, ale zachęcamy do wybrania co najmniej 4, gdyż bardzo minimalizuje to ryzyko pozostania na lodzie, gdy program dobiegnie końca – poinformowała Sara Long.

Wyniki rejestracji zostaną opublikowane nie wcześniej niż 10 maja. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę