Menu


Polak wygrał konkurs kulinarny w Wielkiej Brytanii

Polak wygrał konkurs kulinarny w Wielkiej Brytanii emito.pl

Kuba Winkowski wygrał główną nagrodę w konkursie National Chef of the Year. Polak zachwycił jurorów. 

Jak przyznaje sam Winkowski, to jego drugie podejście do plebiscytu. Wcześniej niestety nie udało się zdobyć nagrody, jednak w tym roku jury doceniło warsztat kucharza. Jurorzy National Chef of the Year 2018 zwrócili uwagę na podejście Winkowskiego do składników. Według nich nie próbował ich modyfikować, a wydobyć ich smak. Dodatkowym atutem była estetyka podania potraw. 

- Kuba był sfrustrowany po ubiegłorocznej edycji, nie dlatego, że nie wygrał, ale dlatego, że chciał być lepszy. Kiedy odpadł, pomyślał o tym, co może osiągnąć dzięki prawdziwej determinacji, ambicji i duchowi rywalizacji. Teraz jest sprawniejszy niż kiedykolwiek, ma odpowiednie predyspozycje, aby być najlepszym szefem kuchni i absolutnie zasłużył na wygraną – podsumował tegoroczny werdykt Gary Jones, przewodniczący jury i szef kuchni w Belmond Le Manoir aux Quat’Saisons.

Początkowo Polak traktował ten konkurs jako możliwość poznania ludzi z branży, jednak element rywalizacji również go interesował, chciał zawalczyć o najważniejszy tytuł w konkursie w Wielkiej Brytanii. Przy drugim podejściu nie miał sobie równych. 

Kuba Winkowski smykałkę do gotowania miał od małego. Kiedy był dzieckiem, interesował się tym, co dzieje się w kuchni, lubił podpatrywać, co dobrego przygotowuje mama. Z biegiem czasu sam zaczął eksperymentować w kuchni, tworząc ciekawe smaki. 

Postanowił swoją gastronomiczną karierę kontynuować w Wielkiej Brytanii, ponieważ wyszedł z założenia, że bycie szefem w kuchni w Polsce nie jest niczym prestiżowym i nie ma zbyt wielu możliwości rozwoju. 

W Wielkiej Brytanii Polak rozpoczął trzyletni kurs NVQ w Thanet College w Broadstairs. Pracował w Pałacu Buckingham, w Ambasadzie Brytyjskiej w Paryżu, w Le Gavroche. Po pomyślnej rekrutacji został również zatrudniony w Belmond Le Manoir aux Quat’Saisons Raymonda Blanca. Ostatecznie, od 8 lat pracuje w The Feathered Nest w Cotswolds.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę