Menu


Polka została uhonorowana przez Królową Elżbietę II

Polka  została uhonorowana przez Królową Elżbietę II shutterstock

Z okazji urodzin głowy Wielkiej Brytanii, Elżbieta II po raz kolejny przyznała Medal Brytyjskiego Imperium. W gronie wyróżnionych znalazła się Polka. 

Medal Brytyjskiego Imperium (British Empire Medal) to kolejne wyróżnienie, które otrzymali  Polacy. Wcześniej Królowa Elżbieta wyróżniła polski naród, przyznając QAVAS – The Quenn’s Award for Voluntary Service za działalność społeczną. W gronie odznaczonych przez monarchę znalazła się także Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki. 

Nagrodę British Empire Medal otrzymała Polka, która została wyróżniona przez Królową za swoją pracę w RAF Northolt w Londynie. Kobieta na co dzień zajmuje się archiwami polskich weteranów z II wojny światowej. To właśnie stamtąd czerpią Polacy informacji na temat swoich bliskich z Polskich Sił Zbrojnych. 

To wyjątkowe uhonorowanie pracy naszego rodaka, tym bardziej, że Polka znalazła się w potężnie gronie 1000 osób, m.in. aktorki Emmy Thompson i Keiry Knightley oraz wielu sportowców, pisarzy i wykładowców. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę