Menu


#adEnough Nowa kampania Jamiego Olivera

#adEnough Nowa kampania Jamiego Olivera shutterstock

Jamie Oliver promuje na swoich kanałach social media nową kampanię #adEnough. Zachęca, by sprzeciwiać się tzw. fast food marketingowi. 

Brytyjski kucharz Oliver Jamie walczy z otyłością wśród młodych Brytyjczyków, który jest bardzo niepokojącym problemem na Wyspach. Dzieci każdego dnia są bombardowane reklamami produktów spożywczych i napojów, które bogate są w niezdrowe tłuszcze, cukier i sól. Tego typu marketing pojawia się wszędzie – online, w telewizji, na ulicach oraz w transporcie publicznym. 

- Jeśli dzieci są stale atakowane tanim, łatwo dostępnym i niezdrowym jedzeniem, pomyśl tylko, jak ciężko musi być podejmować lepsze, zdrowsze wybory. Musimy ułatwić dzieciom podejmowanie właściwych decyzji – pisze na swojej stronie Oliver. 

Co chce osiągnąć Oliver? Przede wszystkim wzywa rząd do wprowadzenia przełomu w reklamach telewizyjnych oraz do większej kontroli tego, co w Internecie oglądają najmłodsi. Celem kampanii jest zatrzymanie reklamowania przez wielki marki niezdrowych produktów. 

Wszyscy, którzy wspierają kampanię, mogą na Instagramie, Facebooku i Twitterze udostępnić swoje zdjęcie z zakrytymi oczami, dodając hasztag #adEnough. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę