Menu


Ujawniono szczegóły ślubu Harry’ego i Meghan

Ujawniono szczegóły ślubu Harry’ego i Meghan shutterstock

Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, w którym zdradził plan ślubu brytyjskiego następcy tronu i amerykańskiej aktorki.

Książę Harry i Meghan Markle wezmą ślub w Kaplicy Świętego Jerzego. Ceremonia odbędzie się 19 maja w samo południe i poprowadzi ją arcybiskup Canterbury Justin Welby.  Po około godzinnej uroczystości para przejedzie powozem przez ulicę Windsoru, pozdrawiając zgromadzonych turystów i mieszkańców miasta. – Narzeczeni wierzą, że ta przejażdżka umożliwi większej liczbie osób cieszyć się z tego wyjątkowego dnia – poinformował Pałac Kensington.

Po przejeździe powozem nowożeńcy udadzą się na spotkanie z gośćmi na zamku Windsor, gdzie zostaną wygłoszone mowy na ich cześć. Natomiast wieczorem odbędzie się przyjęcie weselne w sali Świętego Jerzego, a jego gospodarzem będzie ojciec Harry’ego, książę Karol.

Pałac Kensington nie zdradził jeszcze nazwisk gości, nie potwierdził też, czy drużbą Harry’ego będzie jego brat William.

Książę Harry jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który otrzymał zgodę na ślub kościelny z rozwódką. Co prawda książę Karol poślubił księżną Camillę, która była wcześniej mężatką, jednak uczynił to podczas ceremonii cywilnej.

Przed ślubem Meghan Markle zostanie ochrzczona w obrządku anglikańskim i przyjmie wiarę swojego przyszłego męża.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę