Menu


Co dziesiąta osoba nie przyszła dziś do pracy

Co dziesiąta osoba nie przyszła dziś do pracy shutterstock

Jak informuje Metro, 2 stycznia jest dniem kiedy pracownicy najczęściej sięgają po zwolnienia chorobowe. Zgodnie z danymi, nawet co 10 mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie pojawił się dziś w pracy. 

Jeżeli dzisiaj twoje miejsce pracy świeciło pustkami, nie powinno Cię do dziwić. W ciągu całego roku, to właśnie drugi stycznia jest dniem, kiedy najwięcej osoby nie pojawia się w pracy – aż jeden na dziesięciu pracowników wziął dziś zwolnienie lekarskie, podczas gdy 10 proc. z tych osób nie pojawi się w pracy przez cały tydzień.

Badanie przeprowadzone na zlecenie sieci sklepów Currys PC World ujawniło, że ponad połowa Brytyjczyków (57 proc.) jest całkowicie przytłoczona perspektywą pójścia do pracy po Nowym Roku. pracy, obowiązków domowych i życia administracyjnego. Ankieta przeprowadzona na grupie 2 tys. dorosłych wykazała, że 30 proc. mieszkańców Wysp, czeka na wolne w pracy, a jedna na pięć osób wyznała, że w 2018 roku obawia się o swoje finanse. Natomiast co dziesiąty ankietowany odczuwa lęk, gdy pomyśli, że czeka go cały rok chodzenia do pracy.

– Zrozumiałe jest, że tak wielu dorosłych odczuwa niepokój w związku z rokiem 2018 – praca, zarządzanie finansami i prowadzenie domu wcale nie jest łatwe. Dzisiejszy powrót do pracy dla większości z nas jest jak zaczynanie od zera, a sama myśl o wszystkich zajęciach, które musimy podjąć w Nowym Roku jest zniechęcająca – powiedział Ali Burford z Currys PC World.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę