Menu


W Sylwestra pamiętajmy o zwierzętach

W Sylwestra pamiętajmy o zwierzętach shutterstock

Jak obchodzić się ze zwierzakami w Sylwestra? Czy można im coś podać, by złagodzić stres? Jakie warunki stworzyć w domu, by nasz pupil dobrze się poczuł?

Hałasy, śpiewy i fajerwerki są dużym obciążeniem dla wrażliwych uszu zwierząt. Często zostają one w ten dzień same w domu, co jeszcze potęguje ich strach. Dlatego każdy odpowiedzialny właściciel powinien stworzyć zwierzakowi taki komfort, żeby ten w jak najmniejszym stopniu odczuł stres. Pierwszy sposób jest najprostszy – możemy zostać w domu, zamknąć i zasłonić okna, włączyć muzykę czy telewizję i spokojnie świętować nadejście Nowego Roku. Zwierzak może pozostać w zamkniętym pokoju albo w swoim ulubionym miejscu.

Niestety, nie zawsze jest to realny scenariusz, ponieważ tylko część z nas decyduje się spędzić tę noc we własnym domu. Dlatego, jeśli wychodzimy i zostawiamy nasze bojaźliwe zwierzę samo w domu, to zasłońmy żaluzje, pozostawmy zwierzaka z zabawkami i przysmakami. Pupilom, które naprawdę źle znoszą sylwestra, boją się petard i hałasu, można podać specjalne preparaty wyciszające i uspokajające. Jednak musimy to skonsultować z lekarzem weterynarii, absolutnie nie wolno podawać zwierzętom leków na uspokojenie dla ludzi! Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak one zadziałają.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę