Menu


Brytyjska policja: Całowanie pod jemiołą bez zgody to gwałt

Brytyjska policja: Całowanie pod jemiołą bez zgody to gwałt shutterstock

Policja z Irlandii Północnej opublikowała na Twitterze wpis, w którym stwierdziła, że całowanie pod jemiołą jest możliwe wyłącznie za zgodą drugiej osoby. W przeciwnym razie zdarzenie może zostać potraktowane jako gwałt. Wpis wywołał w mediach społecznościowych spore zamieszanie. 

Jedną z bożonarodzeniowych tradycji jest całowanie pod jemiołą. Taki pocałunek złożony podczas świąt Bożego Narodzenia wróży parze miłość i szczęście na lata. Ostatnio głos w sprawie świątecznej tradycji zabrała brytyjska policja. Funkcjonariusze umieścili na Twitterze wpis, ostrzegając, że niewinny zwyczaj może zostać potraktowany, jako naruszenie nietykalności cielesnej – przed pocałowaniem drugiej osoby, powinniśmy zapytać ją o zgodę. Jeśli tego nie zrobimy to dopuszczamy się gwałtu.

Pod wpisem rozpętała się burzliwa dyskusja. Większość użytkowników Twittera oskarża policję o trywializowanie gwałtu i porównywanie napaści seksualnej z pocałunkiem. – Wpadnięcie na kogoś pod jemiołą jest teraz uważane za gwałt? Dlaczego banalizujecie tak poważny problem, takim nonsensownym twittem? – napisał jeden z użytkowników. – Czy powinienem otrzymać pisemną zgodę przed spotkaniem towarzyskim? – brzmi inny z komentarzy. 

Wpis został już usunięty z Twittera, a policja wyjaśniła, że informacja została wyrwana z kontekstu.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę