Menu


W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy automat dla bezdomnych

  • Napisane przez  goniec.com
  • 1 komentarz
W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy automat dla bezdomnych shutterstock

W Nottingham ma pojawiać się pierwszy w Wielkiej Brytanii automat dla bezdomnych. Maszyna ma będzie wydawała produkty pierwszej potrzeby.

Automat ma zostać oddany do użytku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Najubożsi będą mogli pobrać z niego owoce, kanapki, artykuły higieniczne i skarpety. Produkty te będzie można wybrać za pomocą specjalnej karty i będą dostępne 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Każdego dnia z maszyny będzie mogło korzystać 100 bezdomnych, a każdy z nich będzie mógł „kupić” trzy przedmioty dziennie. 

Automat pojawi się na w Nottingham z inicjatywy organizacji charytatywnej Action Hunger. Instytucja współpracuje z kilkoma sklepami m.in. z Tesco, które będą zaopatrywać maszyny w wodę, owoce, czy też kanapki. 

W przyszłym roku w Wielkiej Brytanii powstanie więcej podobnych automatów. Już w styczniu automat ma pojawić się w Manchesterze, a później także w Londynie i Birmingham.

Według organizacji charytatywnej Shelter, na ulicach Wielkiej Brytanii mieszka ponad 300 tys. bezdomnych.

 

1 komentarz

  • zwykly kowalski
    zwykly kowalski niedziela, 03, grudzień 2017 08:10 Link do komentarza

    tylko dlaczego ci bezdomni sa bezdomni. ja mieszkam w menchesterze, na brak pracy narzekac nie mozna . nie raz widzialem jak ci zebracze siedza i jaraja trawe. zwykle nygusy zerujace na glupocie innych.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę