Menu


Drag queens będą nauczać przedszkolaków o tolerancji i różnicach płci

Drag queens będą nauczać przedszkolaków o tolerancji i różnicach płci Twitter

Drag queens w kilkunastu przedszkolach na terenie Wielkiej Brytanii będą czytać dzieciom bajki. Celem projektu jest przekazanie 2 i 3-latkom wiedzy na temat m.in. homoseksualizmu, rasizmu, problemów transgenderowych, homofobii i tolerancji. 

Organizacja Drag Queen Story Time (DQST) z Bristolu zainspirowała się podobną akcją przeprowadzoną w Stanach Zjednoczonych. Sesje czytania bajek poruszających problemy związane z płciowością odbędą się również w bibliotekach i szpitalach – informuje Evening Standard.

Jak argumentują dyrektorzy przedszkoli, w których odbywają się spotkania „sesje są potrzebne, aby dzieci spotkały się z ludźmi, którzy sprzeciwiają się sztywnym ograniczeniom płci”. Nauczyciele uważają również, że dwu i trzylatki są całkowicie wolne od uprzedzeń, dlatego warto wykorzystać ich wiek na naukę o problematycznych kwestiach.

Nie wszyscy jednak są nastawieni do pomysłu optymistycznie. Psychoterapeutka dziecięca Dilys Daws, współautorka książki  „Finding Your Way With Your Baby”, obawia się, że takie spotkania mogą  „zdezorientować dzieci na temat ich własnej tożsamości płciowej”. 

DQST przeprowadzi zimowe sesje w siedmiu żłobkach prowadzonych przez London Early Years Foundation. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, zostanie zorganizowany w ponad 30 punktach.

Pierwsze sesje odbyły się już maju i oprócz czytania bajek obejmowały takie atrakcje, jak malowanie twarzy czy dyskoteki typu „drag discos”.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę