Menu


Z powodu stresu lekarze coraz częściej sięgają po alkohol

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
Z powodu stresu lekarze coraz częściej sięgają po alkohol Shutterstock

Jeden na siedmiu lekarzy pierwszego kontaktu przyznaje się do picia alkoholu i zażywania antydepresnatów. Powodem tego jest zbyt duży stres, na jaki narażeni są pracownicy służby zdrowia – informuje Independent.

W Wielkiej Brytanii działa centrum zdrowia psychicznego dla lekarzy rodzinnych, które w ostatnim czasie pęka w szwach. W ciągu ostatnich 10 miesięcy przychodnię odwiedziło więcej lekarzy niż założono na rok. W sumie z pomocy skorzystało 800 osób. Pracownicy przychodni twierdzą, że większość ich pacjentów rozładowuje stres sięgając po alkohol leki przepisywane na receptę.

Powodem stresu lekarzy są najczęściej braki kadrowe i niedofinansowanie sektora opieki zdrowotnej. Lekarze przyznają też, że stres związany z pracą wpływa negatywnie na jakość sprawowanej przez nich opieki.

Dane uzyskano na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 800 lekarzy rodzinnych, z których jeden na siedem przyznaje, że sięgnął po alkoholu lub leki na receptę, aby zniwelować stres wynikający z pracy.

– Przez większość wieczorów w tygodniu piję po pracy butelkę wina i często sięgam po kodeinę, by ułatwić sobie zaśnięcie. Jestem również na antydepresantach, podobnie jak wielu moich kolegów – wyznał jeden z lekarzy.

 

1 komentarz

  • lolo
    lolo niedziela, 12, listopad 2017 17:40 Link do komentarza

    A co mają powiedzieć ich klienci ?? Piją na umór

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę