Menu


Londyn: Polak oskarżony o atak islamofobiczny

Londyn: Polak oskarżony o atak islamofobiczny Shutterstock

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie Polaka, który został oskarżony o atak na tle narodowościowym. Zgodnie z doniesieniami mężczyzna próbował zerwać muzułmance hidżab. Do zdarzenia miało dojść na stacji londyńskiego metra.

O sprawie poinformowała Aniso Abdulkadir, ofiara napaści, która zdjęcie domniemanego oprawcy i opis zdarzenia umieściła na swoim Twitterze – Ten człowiek na stacji Baker Street usiłował zerwać ze mnie hidżab, a kiedy instynktownie próbowałam się bronić, uderzył mnie. Wyzwał też mnie i moich przyjaciół, a jednego z nich przyparł do ściany i splunął mu w twarz– napisała kobieta pod zdjęciem.

Do zdarzenia miało dojść 15 lipca w godzinach porannych na stacji londyńskiego metra. Post, który umieściła kobieta udostępniło prawie 30 tys. osób. Policja traktuje zdarzenie jako atak na tle nienawiści, tzw. hate crime. Śledztwo jest w toku – informuje Evening Standard.

Domniemanym sprawcą jest Paweł U., który jednak twierdzi, ze zdarzenie wyglądało inaczej, niż przedstawiła to kobieta. Polak zapewnia, że feralnego dnia nikogo nie uderzył, ani nie zaatakował. Jak mówi, próbował bronić swoją partnerkę przed rasistowskim atakiem ze strony trzech przypadkowych kobiet. Oskarżony o atak mężczyzna mówi, że potwierdzeniem jego niewinności będą nagrania z monitoringu.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę