Menu


Norwegia najszczęśliwszym krajem na świecie?

Norwegia najszczęśliwszym krajem na świecie? Shutterstock

Według najnowszego reportu Norwegia jest najszczęśliwszym krajem na świecie. Wielka Brytania dopiero na dziewiętnastym miejscu. 

W piątej edycji rankingu przeanalizowano dane z ponad 150 krajów. W ankiecie wzięło udział tysiące ludzi, którzy mieli ocenić swoje życie w skali o jeden do dziesięć. W czołówce, podobnie jak w ubiegłym roku uplasowały się kraje nordyckie – Norwegia, Dania oraz Islandia. W pierwszej dzieciatce znalazła się także Szwajcaria, Finlandia, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia i Szwecja. Najgorszej wypadły państwa afrykańskie, takie jak Jemen, Sudan Południowy, czy Rwanda – informuje Evening Standrad.

Wielka Brytania uplasowała się na miejscu 19.,Francja dopiero na 31. Z kolei Stany Zjednoczone zanotowały spadek o jedno miejsce i znalazły się na pozycji 14. Według specjalistów stało się to ze wględu na objęcie prezydentury przez Donalda Trumpa.

W raporcie stwierdzono, że w szczęśliwych krajach istnieje zdrowa równowaga pomiędzy dobrobytem a kapitałem społecznym, wysoki poziom zaufania w społeczeństwie, niski poziom nierówności oraz zaufanie do rządu. Według doradcy sekretarza generalnego ONZ Jeffrey’a Sachs dzięki raportowi rządy poszczególnych państw mają znaleźć sposób na poprawienie samopoczucia obywateli.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę