MenuPolska: Kwarantanna również dla zaszczepionych? Ministerstwo wycofuje się z pomysłu

  • Napisane przez  goniec.com
Polska: Kwarantanna również dla zaszczepionych? Ministerstwo wycofuje się z pomysłu

W poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz informował, że każdy w tym osoby, który przyjęły szczepionkę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. We wtorek poinformował, że decyzja został jednak zmieniona. 

Resort zdecydował się objąć osoby zaszczepione dozorem sanitarnym, a nie jak planowano kwarantanną. Spowodowane ma to być obawą, że przymusowa kwarantanna zniechęci do szczepień.

Rzecznik resortu zdrowia na antenie Polsat News poinformował, że obecnie w Polsce potwierdzono 113 przypadków wariantu delta koronawirusa. Dodał, że transmisja tego wariantu w naszym kraju nie jest duża. - Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji - powiedział. - Nie ma w tej chwili ognisk. Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia - dodał. (Źródło: polsatnews.pl)

Powrót na górę