MenuPolska: Rusza loteria szczepień. Do wygrania nawet milion złotych

  • Napisane przez  goniec.com
Polska: Rusza loteria szczepień. Do wygrania nawet milion złotych

Michał Dworczyk  w Radiu ZET zdradził, że odbiór nagród wygranych w loterii szczepionkowej obwarowany będzie dodatkowym warunkiem: koniecznością dopełnienia szczepienia i przyjęcia dwóch dawek. 

Loteria szczepionkowa ma ruszyć 1 lipca 2021. Prezentacja pełnych zasad, na jakich można wziąć w niej udział, została zapowiedziana na połowę czerwca 2021 roku. Przepytywany przez Beatę Lubecką w Gościu Radia ZET Michał Dworczyk nie chciał zdradzić niczego więcej, potwierdził jednak podejrzenia, że po odbiór nagród można będzie zgłaszać się dopiero po pełnym  ukończeniu szczepienia.

Zaszczepieni w Loterii Narodowego Programu Szczepień będą mogli wygrać nawet milion złotych. Pieniądze nie będą jedynymi nagrodami w loterii: zgodnie z zapowiedziami, losowane będą także samochody hybrydowe i hulajnogi elektryczne. W akcję mają się włączyć także spółki Skarbu Państwa, być może oferując vouchery na paliwo, prąd czy ubezpieczenia OC. Zgodnie z deklaracją Michała Dworczyka, odebrać nagrody będzie można tylko po poddaniu się pełnemu zaszczepieniu.

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma zachęcić jak największą liczbę Polaków do poddania się zabiegowi. Rozwiązanie zostanie wprowadzone, by wspomóc osiąganie odporności zbiorowej. Żeby uniknąć kolejnej fali zachorowań i następnego lockdownu, zaszczepić się musi około 70-80 procent populacji. (Źródło: radiozet.pl)Powrót na górę