MenuW poniedziałek, w końcu, będzie się można napić piwa w pubie

W poniedziałek, w końcu, będzie się można napić piwa w pubie

Około 45 000 pubów zostanie ponownie otwartych w przyszłym tygodniu, kiedy ograniczenia związane z blokadami zostaną jeszcze bardziej złagodzone, obsługując ponad trzy miliony kufli, oszacowano.

Brytyjska Beer & Pub Association (BBPA) z zadowoleniem przyjął z informację, że od poniedziałku, ludzie będą moli napić się piwa w środku pubu a nie tylko na ogródku piwnym. Przypomniało jednak, że nadal będą obowiązywały pewne ograniczenia, takie jak  konieczność zachowania dystansu społecznego. 

BBPA podało, że uważa, że ​​około 2000 pubów - 5% wszystkich - pozostanie zamknięte pomimo ponownego otwarcia w pomieszczeniach. Organ branżowy przewidział, że sprzedaż piwa w poniedziałek będzie o 65%, czyli 1,6 miliona kufli, niższa niż w przypadku zwykłej poniedziałkowej przedpandemii, która, jak ostrzegła, jest poniżej progu rentowności dla większości pubów.  Dyrektor naczelna BBPA, Emma McClarkin, powiedziała: „Po burzliwej pogodzie w ciągu ostatniego tygodnia wiemy, że Brytyjczycy nie mogą się doczekać powrotu do pubu. Spodziewamy się otwarcia 45 000 pubów w Wielkiej Brytanii i sprzedaży trzech milionów kufli w poniedziałek. To bynajmniej nie koniec kryzysu w naszym sektorze. Musimy w pełni ponownie otworzyć puby, bez żadnych ograniczeń, 21 czerwca, jeśli mają przetrwać i handlować."  - powiedziała. (Źródło: standard.co.uk)

Ostatnio zmienianysobota, 15 maj 2021 13:18
Powrót na górę