MenuFinał Ligi Europy ma się odbyć w Gdańsku

  • Napisane przez  goniec.com
Finał Ligi Europy ma się odbyć w Gdańsku

Finał Ligi Europy, który odbędzie się 26 maja w Gdańsku, będzie mógł pomieścić do 9500 widzów po tym, jak europejska federacja piłkarska UEFA ogłosiła, że ​​uzyskała zgodę polskich władz.

Finał odbędzie się na Stadionie Energa w Gdańsku na stadionie o pojemności 25%, przy czym obaj finaliści otrzymają po 2000 biletów, a publiczność otrzyma kolejne 2000 biletów. Pozostałe bilety zostaną przydzielone lokalnemu komitetowi organizacyjnemu, UEFA i federacjom krajowym, partnerom handlowym i nadawcom. „Polskie władze potwierdziły pojemność stadionu na 25% w finale, która może pomieścić 9 500 widzów” - podała UEFA w oświadczeniu.

UEFA powiedziała, że ​​widzowie mogą być zobowiązani do okazania dowodu szczepionki lub negatywnego wyniku COVID-19. - Kibice podróżujący spoza Polski będą musieli dostosować się do ograniczeń i wymogów wjazdu na granice, które będą obowiązywały w momencie finału. Posiadacze biletów nie otrzymają żadnych zwolnień - dodała UEFA.

Manchester United zagra na wyjeździe z AS Roma w czwartek w rewanżu półfinału, wygrywając 6: 2 w pierwszym meczu. Villarreal pojedzie do Londynu, aby w rewanżu zmierzyć się z Arsenalem po tym, jak u siebie pokonali angielską drużynę 2-1. (Źródło: reuters.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę