MenuOstatnie pożegnanie artysty

  • Napisane przez  goniec.com
Ostatnie pożegnanie artysty arch. FB/KrzysztofKrawczykOFFICIAL

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w archikatedrze łódzkiej w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12:00 - poinformował Katolicką Agencję Informacyjną o. Bernard Briks OMI, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, gdzie artysta mieszkał.

Następnie trumna z ciałem artysty zostanie złożona na tamtejszym cmentarzu. Menedżer Krzysztofa Krawczyka ujawnił życzenia zmarłego wokalisty związane z pogrzebem. Piosenkarz, poprosił, aby pochowano go z mikrofonem, który towarzyszył mu przez całe zawodowe życie i był symbolem jego kariery - ujawnił "Super Ekspress". Artysta życzył sobie także, aby pochować go z ciemnymi okularami, które były charakterystycznym elementem jego scenicznego wizerunku. Andrzej Kosmala ujawnił także, że były wokalista Trubadurów miał inne życzenie - związane z muzyką. - Chciał, aby na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie - powiedział "Super Ekspressowi" Kosmala. Dodał, że Krzysztof Krawczyk podczas pobytu w szpitalu wciąż wspominał o powrocie do studia i kolejnych piosenkach, które nagra. Krzysztof Krawczyk, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, zmarł w poniedziałek w szpitalu w Łodzi. Wcześniej był hospitalizowany z powodu COVID-19. Przed Świętami artysta został jednak wypisany ze szpitala do domu. Gdy w Poniedziałek Wielkanocny zasłabł w domu, ponownie został przywieziony do lecznicy karetką. Informację o śmierci muzyka przekazał na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala.

 Krzysztof Krawczyk był polskim piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. W latach 1963–1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy. W roku 1973 rozpoczął karierę solową. Wylansował wiele przebojów, które na stałe weszły do kanonów polskiej piosenki. Koncertował w Polsce, Europie i na świecie. Nagrywał i tworzył albumy muzyczne o różnorodnej stylistyce.

Jutro o godzinie 13 na antenie Sami Swoi Radio zostanie wyemitowane godzinne wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku. Tuż po wiadomości zagrane zostaną najpopularniejsze piosenki wykonane przez artystę zarówno solo jak i w duetach. Będzie można usłyszeć m.in. Przytul mnie życie, Chciałem być, Bo jesteś Ty i wiele innych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę