Menu


Polska: Kwarantanna po powrocie i wyższy mandat za brak maseczki Wyróżniony

  • Napisane przez  goniec.com
Polska: Kwarantanna po powrocie i wyższy mandat za brak maseczki

Polska odnotowuje rekordowe wysokie przyrosty  liczby osób zakażonych COVID 19. W czwartek przypadków było 615, w piątek - 657, w sobotę - 685

Jak informuje Rzeczpospolita, do problemu odniósł się na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - To wynik tego, o czym powtarzamy od kilku dni - powiedział zaznaczając, że w raportach pod względem liczby przypadków dominuje Śląsk i taki stan rzeczy utrzyma się w najbliższych dniach. Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń możliwy jest powrót obostrzeń? - Wszystko jest możliwe - odparł rzecznik.- Na pewno jeśli w ciągu najbliższych dni będziemy obserwować skalę wzrostu poza ogniskami, poza miejscami, w których wykonujemy testy przesiewowe, jeżeli skala wzrostów będzie się utrzymywać, jeżeli będziemy widzieć, że mimo wszystko nadal ludzie nie przestrzegają rygorów sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują (...), jeżeli nadal będziemy obserwowali niepokojącą sytuację, na pewno rekomendacje ze strony ministra zdrowia dla premiera się pojawią - powiedział Andrusiewicz. Przyznał, że jednym z możliwych obostrzeń jest kategoryczna egzekucja obowiązujących przepisów. - Jeżeli nadal będziemy mieli problem z egzekwowaniem przepisów, z odpowiedzialnością obywateli, to na pewno możliwe jest bardziej kategoryczne podejście do mandatów. Być może mogą się pojawić większe kwoty mandatowe tak, żeby była to kwota odczuwalna, która spowoduje, że kilka razy się zastanowimy, zanim zdecydujemy się nie wyjąć maseczki z kieszeni - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce.

W najbliższych dniach mają pojawić się rekomendacje resortu w sprawie ewentualnego przywrócenia obowiązku kwarantanny dla osób (w tym obywateli naszego kraju) przyjeżdżających do Polski z niektórych państw. (Źródło: rp.pl) 

Powrót na górę