Menu


Polska i Wielka Brytania podpisały pakt bezpieczeństwa i obrony

Polska i Wielka Brytania podpisały pakt bezpieczeństwa i obrony Twitter/Kancelaria Premiera

W Warszawie odbywają się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Theresa May i Mateusz Morawiecki rozmawiają m.in. o obronności, o współpracy i utrzymaniu pokoju w Europie i na świecie. Premierzy spotkali się też z żołnierzami i weteranami obydwu krajów.

W trakcie trwania konsultacji ministrowie obrony narodowej Antoni Macierewicz i Gavin Williamson podpisali obustronny pakt o współpracy w zakresie bezpieczeństwa i obrony. Zawarte porozumienie dotyczy m.in. współpracy wojskowej, wspólne działania przemysłu obronnego oraz wymianę informacji dotyczących zamówień dla armii obu państw.

– Mogę wyrazić ogromną radość z tych rozmów, które dzisiaj odbyliśmy i z tego, na jak bliskim poziomie współpracy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską układają się dzisiaj nasze relacje. Zjednoczone Królestwo będzie nadal naszym kluczowym sojusznikiem w ramach NATO i w ramach struktur zapewniających bezpieczeństwo, w ramach polityki obronnej i polityki zagranicznej – powiedział premier Morawiecki.

W składzie brytyjskiej delegacji oprócz Theresy May są: minister spraw zagranicznych Boris Johnson, minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, minister obrony Gavin Williamson, minister finansów Philip Hammond oraz minister do spraw biznesu, energii i strategii przemysłowej Greg Clark.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę