Menu


Polski rząd chce opodatkować Polaków pracujących za granicą

 • Napisane przez  Goniec.com
 • 6 komentarzy
Polski rząd chce opodatkować Polaków pracujących za granicą Shutterstock

Polacy, którzy pracują i zarabiają poza granicami kraju będą musieli składać PIT w Polsce – takie zmiany już wkrótce chce wprowadzić polski rząd.

W 2006 roku, na skutek protestów polskich imigrantów, Polska podpisała z Wielką Brytanią umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. W jej efekcie Polacy mieszkający i zabraniający na Wyspach nie musieli rozliczać się z polskim fiskusem. Polski rząd już wkrótce jednak zamierza wprowadzić zmiany, dzięki którym zatrudnieni w innym kraju będą musieli złożyć zeznanie podatkowe w Polsce, ujawniając przy tym wszystkie swoje dochody. Jeśli stawka podatkowa za granicą będzie niższa od polskiej, różnicę trzeba dopłacić w kraju. Zasada ta jednak nie będzie obowiązywała, jeżeli podatnik skorzysta z ulgi abolicyjnej – informuje Gazeta Prawna.

– Jeżeli wynagrodzenie Polaka jest opodatkowane w państwie A według stawki 15 proc., a u nas uśredniona stawka podatkowa dla takiego dochodu wynosi 20 proc., to musi on dopłacić w Polsce pozostałe 5 proc. Mimo że jest to wynagrodzenie, które w całości uzyskał za pracę w państwie A... – wyjaśnia w Gazecie Prawnej radca prawny – Józef Banach.

Zmiany w stosowaniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zaczną obowiązywać automatycznie w momencie wejścia w życie konwencji między Polską a drugą stroną danej umowy (np. Wielką Brytanią) i będą miały zastosowanie zasadniczo od następnego roku kalendarzowego bądź podatkowego – wyjaśnia Gazeta Prawna.

(at)

6 komentarzy

 • rodak
  rodak piątek, 15, wrzesień 2017 20:53 Link do komentarza

  Jak będziemy cicho siedzieć to nas opodatkują. Nic nie mówią, znaczy się zgadzają. I tak 9 mld wysyłają Polacy do rodzin w Polsce i to daje zastrzyk gospodarce. A tym sk*synom ciągle mało. Pijawki.

 • enraged
  enraged środa, 13, wrzesień 2017 23:42 Link do komentarza

  Czuje sie dokladnie tak samo jak elo. Nie zamierzam wracac do kraju i nie zamierzam placic za ten balagan. 500Plus, finansowanie kosciolow, idiotyzmy z ktorymi sie nie zgadzam - moge sie powolac na moja klauzule sumienia?! Podziekujemy panstwu bardzo w nastepnych wyborach - zarejestruje sie wtedy do glosowania, o ile wczesniej nie odesle paszportu w zlotym pudeleczku do polskiej ambasady...

 • elo
  elo środa, 13, wrzesień 2017 11:42 Link do komentarza

  juz sie k.. rozpedzilem i robie przelew. Banda złodziei. Na szczescie sie z tego burdelu wypisalem dawno i chyba by mnie musialo ostro pop..ic zebym cokolwiek zaplacil. Nie zamierzam wracac do tego kraju wiec nie mam zamiaru sponsorowac ten syf i placic characz.

 • Czytelnik
  Czytelnik wtorek, 12, wrzesień 2017 16:06 Link do komentarza

  Dokładnie popieram czytelnika. Do dupy nie dostaniecie ani 1zl za co za to że człowiek był zmuszony wyjechać do uk żeby sobie i rodzinie zapewnić lepszy byt. W uk wystarczająca zabierają dużo podatku to dziady chcą jeszcze drugi raz opodatkować te pieniądze co człowiek zaoszczecil. To jest po prostu kradzieżą pieniędzy złodzieja pieniędzy brakuje tak. Apeluję do wszystkich Polaków mieszkających poza granicami Polski jednoczy się i nie dajmy się wykorzystać jeszcze przez Polski rząd.

 • Wała pasożytom !
  Wała pasożytom ! wtorek, 12, wrzesień 2017 15:50 Link do komentarza

  Każda władza w Polsce -tylko okradać społeczeństwo. Im ciągle mało a na państwowych! posadach i w spółkach skarbu państwa biorą po 90 tys. zł miesięcznie. "Dobra zmiana" ale dla kogo? Dorwał się PiS do koryta i pełnym ryjem żłopią aż im się ulewa. Bezmyślnie, nie po gospodarsku wydają pieniądze i szukają frajerów do skubania. Jaki to rozwój kraju (Polski) jak tylko urzędników przybywa? Niech pieniędzy i oszczędzanie zaczną od siebie. PiS i PO to takie samo zło!

 • camel
  camel wtorek, 12, wrzesień 2017 14:53 Link do komentarza

  Co Pisowi brakuje pieniazkow w budzecie .Taki wal jak odemnie dostaniecie chociaz zlotowke .ciezko pracuje na te pieniadze w uk zeby potem cos jeszcze doplac w pl.Zapewnijcie nam godne zycie w pl na poziomie angielskim i nie tyle biurokraci to pewnie ludzie wroca.jak sie do tego przekonaja .nie prawda ludzie prawde mowie

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę