Menu

Prawdę porwała popkultura - Michał Karnowski o konflikcie Polsko - Izraelskim w Sami Swoi Magazynie (ex.Goniec Polski)

W najnowszym wydaniu "Sami Swoi Magazynu", który niedawno trafił do "polskich punktów" i jest kontynuacją znanego Wam "Gońca Polskiego" pod wspólną z Sami Swoi Radio nazwą - znany polski dziennikarz Michał Karnowski - odniósł się, podobnie jak Jacek Żakowski do sporu , jaki powstał na linii Polska - Izrael. Tym samym rozpoczął się nowy cykl felietonów w odświeżonej wersji dawnego "Gońca"

Czytaj dalej...

Polska - Izrael. Raj populistów - pisze Jacek Żakowski - felietonista "Sami Swoi Magazynu" (ex. "Goniec Polski")

Witajcie w „Gońcu”! Mam lekkie deja vu. W latach 80. pisałem regularnie do „Dziennika Związkowego” w Chicago, a teraz mam pisać do „Gońca Polskiego” (obecnie Sami Swoi Magazynu - przyp. red.) w Londynie. Przypadek? Jeśli, to znaczący. Bo znów baczniej patrzymy na zagranicę i lepiej niż przez 30 lat rozumiemy znaczenie Polaków, którzy tam mieszkają. A Londyn jest nowym Chicago jeśli chodzi o skalę emigracji i znaczenie dla kraju.

Czytaj dalej...

Pielgrzym zmarł w drodze na Jasną Górę

W trakcie pierwszego dnia pieszej pielgrzymki z Gniezna (Wielkopolskie) na Jasną Górę zasłabł jeden z jej uczestników. Pomimo reanimacji, 80-latek zmarł. Na miejsce przyjechał prokurator, który wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl asp. sztab. Anna Osińska z komendy powiatowej policji w Gnieźnie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS