Menu


Halina Taborska nowym rektorem PUNO

Halina Taborska nowym rektorem PUNO

Nowym rektorem Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie została prof. dr hab. Halina Taborska. Zastąpiła na tym stanowisku prof. dr hab. Wojciecha Falkowskiego.

Nowa rektor PUNO, prof. Taborska uważana jest za znawczynię kultury i sztuki. Wykładała na tak znanych uniwersytetach, jak Oxford i Harvard. Jest także profesorem wizytującym Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Interesuje ją przede wszystkim współczesna sztuka publiczna europejskich metropolii, nowa urbanistyka i architektura. Opublikowała między innymi książkę o Londynie – w 2004 roku – pt. „Nowy Londyn. Miasto i jego sztuka publiczna".

Odchodzący na emeryturę prof. Falkowski ma dla Uniwersytetu wielkie zasługi. Zacieśnił współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, podpisując umowę partnerską. Funkcję rektora pełnił przez dziewięć lat. 

Polski Uniwersytet Na Obczyźnie działa od 1939 roku – zatem od 72 lat kształci kolejne pokolenia polskiej Emigracji wWielkiej Brytanii. Pod rządami nowej Pani Rektor  ma w jeszcze większym stopniu odpowiadać na potrzeby młodych emigrantów w Londynie, zwłaszcza w zakresie kształcenia na studiach doktoranckich i ułatwiania młodym naukowcom prowadzenia badań oraz udziału w konferencjach naukowych.

puno.edu.pl/drm

foto: PUNO

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę