Menu

Czy polski transport Wielką Brytanią stoi?

650,7 miliardów £, czyli ponad połowa wartości całego brytyjskiego handlu to towary importowane . Najczęściej transportowane są maszyny, między innymi komputery, pojazdy czy farmaceutyki.  Znaczną część nabywanych produktów dostarcza międzynarodowy transport drogowy realizowany przez przewoźników z Polski. Szacuje się, że brytyjską granicę dziennie przekracza około 1200 ciężarówek, które mają polskie rejestracje. Co się stanie, gdy swobodna wymiana handlowa zostanie zachwiana przez zbliżający się Brexit? 

Czytaj dalej...

Jak bezpieczne są dane osobowe?

Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (GDPR – General Data Protection Regulation) weszło w życie kilka miesięcy temu, 25 maja 2018 roku, a wiele firm w Wielkiej Brytanii wciąż nie dostosowało swoich wewnętrznych regulacji do nowych przepisów narażając się w ten sposób na milionowe kary, które nałożyć może Information Commissioner’s Office (ICO). 

Czytaj dalej...

Wartość rynkowa języka

Wyjątkowość Unii Europejskiej tkwi nie tylko w ogromnym bogactwie języków, religii i kultur. Podkreśla ją również prowadzona polityka handlowa oraz polityka współpracy na rzecz rozwoju, które stwarzają nieprzeciętne możliwości ekspansji międzynarodowej dla przedsiębiorstw. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS