Menu


Koty z oczami jak David Bowie podbijają internet

  • Napisane przez  Goniec.com
thisisrosiekitty/Instagram thisisrosiekitty/Instagram

Bezwłosy kot Sfinks, z taką samą kondycją oczu jak znany piosenkarz, dzięki swoim "złośliwym" i różnokolorowym spojrzeniem podbija Instagram.

Sarah Jenkins z USA zaczęła udostępniać zdjęcia swoich kotów rasy Sfinks. Rosie i Poppy mają różową, bezwłosą skórę i stan heterochromii, co oznacza, że ​​ich oczy mają dwa różne kolory - żółty i niebieski. Niezwykła para kotów o różnych kolorach oczu stała się internetowymi gwiazdami.

Oszałamiające zdjęcia dwóch niecodziennie wyglądających kotów - których oczy są uderzająco podobne do oczu Davida Bowiego - są publikowane na ich własnej stronie na Instagramie i mają ponad 30 000 obserwujących.

Heterochromia iridis oznacza, że ​​tęczówki mają różne kolory - może występować także u psów i kotów. U kotów jedno oko jest zwykle niebieskie, a drugie zielone, brązowe lub żółte. Koty o dwóch różnych kolorach oczu są zwykle białe lub mają białe obszary na ciele. Ten sam gen odpowiedzialny za ich białe futro kontroluje kolor oczu.

Kocięta rodzą się z dwoma niebieskimi oczami i przez kolejne tygodnie melanina przenosi się do tęczówki i powoduje zmianę koloru na zielony, żółty lub brązowy. U kotów o dziwnych oczach występuje to tylko w jednym oku; drugie pozostaje niebieskie.

Sarah, z zawodu nauczycielka, powiedziała: - Zaczęłam umieszczać zdjęcia naszych kotów w mediach społecznościowych po tym, jak ktoś powiedział, że wyglądają „dziwnie” i „złośliwie”. Ludzie zaczęli pozytywnie reagować na nasze zdjęcia, a ja pomyślałam, że to pokazuje, że pomimo ich wyjątkowego wyglądu, ludzie mogą zobaczyć, jak niesamowite są te koty. Jestem bardzo wrażliwą osobą, więc kiedy konto zaczęło się powiększać, a z czasem otrzymywałam też negatywne i bolesne komentarze, naprawdę chciałem przestać publikować. Uświadomiłem sobie jednak, że możliwe jest pokazanie, jak życzliwi i kochający ludzie mogą pomóc innym przezwyciężyć negatywne stereotypy towarzyszące kotom Sphynx i ich różnemu wyglądowi. - dodaje.

 

(dailymail.co.uk)

Powrót na górę