Menu


Karma z owadów dla psów i kotów. Wkrótce w sprzedaży na Wyspach

Karma z owadów dla psów i kotów. Wkrótce w sprzedaży na Wyspach shutterstock

Do Wielkiej Brytanii trafi nowa karma dla czworonogów, która została wyprodukowana z owadów. Według ekspertów jest to innowacyjna i alternatywna dieta dla wszystkich psów oraz kotów. 

Nowa propozycja karmy dla psów i kotów jest ekologiczną alternatywą, którą przygotowuje się z owadów. Będzie bardzo pożywna, a składem przypominają mięso łososia lub królika. Taka karma ma wpłynąć na wyeliminowanie głodu na całym świecie, ale także na redukcję szkodliwego wpływu produkcji mięsa na nasze środowisko. 

Aktualnie, żywność dla psów i kotów stanowi 20% światowego, dostępnego mięsa oraz ryb, choć wiele osób uważa, że ten odsetek jest większy ze względu na fakt, że wielu pupili dostaje jedzenie prosto ze stołów ludzi. Produkcja karmy dla zwierząt stanowi obecnie jedną czwartą całej produkcji mięsa, więc negatywnie wpływa na środowisko.

Alternatywą ma być właśnie karma produkowana z owadów- chroni środowisko i jest bardzo odżywcza. Owady są bogatym źródłem białka, minerałów, aminokwasów oraz tłuszczów, a do tego są łatwostrawne dla zwierząt domowych. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę