Menu


Dzisiaj Christmas Jumper Day!

Dzisiaj Christmas Jumper Day! shutterstock

Jumper Day to popularny dzień obchodzony w Wielkiej Brytanii, którego celem jest pomoc potrzebującym dzieciom. A wystarczy założyć świąteczny sweter.

W ostatnich latach świąteczne swetry zyskały na dużej popularności i coraz częściej są nieodzownym elementem garderoby świątecznej. Choć wcześniej były uznawane za wyraz kiczu. Głównym motywem, pojawiającym się na swetrach są bałwany, renifery, mikołaje, bombki, elfy, oczywiście w świątecznych i zimowych kolorach – zielonym, czerwonym, niebieskim i białym.

Dzień Christmas Jumper Day ma na celu zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Każdy, kto chce pomóc, zakłada świąteczny sweter i robi przelew na ten szczytny cel. Minimalna kwota datku to jeden funt. Akcja ta została zapoczątkowana w 2012 roku, kiedy to na cele charytatywne przekazywano pieniądze, ale także świąteczne swetry. 

Ta charytatywna inicjatywa nie ma mocno określonych reguł, liczy się sama chęć pomocy, a przy okazji wprawienia się w świąteczny nastrój, zakładając swetry z motywem świąt Bożego Narodzenia i zimy. Im większa kwota zebrana, tym lepiej. 

Co ciekawe, akcja Christmas Jumper Day stała się na tyle popularna, że jednego roku przyłączyła się sama królowa Elżbieta II. Ubrała sweter z podobizną swojego psa rasy Cork. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę