Menu


Wyłącz telefon. Otrzymasz darmowe piwo w pubie

Wyłącz telefon. Otrzymasz darmowe piwo w pubie shutterstock

Właściciel jednego z pubów w Navan zaoferowali swoim klientom kufel piwa w zamian za wyłączenie telefonu. 

Pub P. Clarke’s postanowił walczyć z klientami, którzy godzinami wpatrują się w szklany ekran swoich komórek zamiast spędzić ten czas z osobami towarzyszącymi. Właściciel miejsca postanowili przeprowadzić pewien eksperyment. 

Zaoferowali swoim klientom kufel darmowego piwa w zamian za wyłączenie telefonu komórkowego. Eksperyment miał sprawdzić, ilu znajdzie się chętnych, a także by w pubie powróciła konwersacja między klientami. 

- Pracuję w tym biznesie od 30 lat i w tym czasie obserwowałem, jak telefony niszczą atmosferę. Zapotrzebowanie na urządzenia jest tak duże, że trzymam za barem sześć ładowarek. Każdy pyta o hasło do WiFi. Czasami mam ochotę wyłączyć łącze i zobaczyć co się stanie – opowiadał Damien Clarke, właściciel Pubu. 

Jak się okazało, propozycja bardzo spodobała się klientom, którzy bez problemu odłożyli telefony do kieszeni w zamian za kufel zimnego piwa. Jak przyznaje właściciel, w końcu słychać na nowo gwar rozmawiających ludzi. 

- Coraz więcej klientów zamawia piwo i natychmiast otwiera strony mediów społecznościowych. Jeszcze kilka lat temu zamawiałeś piwo i rozpoczynałeś rozmowę z osobą siedzącą na sąsiednim stołku – z obcym, który mógł się stać dobrym przyjacielem - realnym, a nie wirtualnym. Od czasu rozpoczęcia akcji znowu słychać gwar rozmów - podsumował Clarke.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę