Menu


Idziesz na spacer? Możesz na tym zarobić

Idziesz na spacer? Możesz na tym zarobić shutterstock

Według badań British Heart Foundation, 20 mln Brytyjczyków jest nieaktywnych fizycznie. Dlatego też powstała specjalna aplikacja, która ma mobilizować mieszkańców UK do ruchu i spędzania aktywnie czasu.

British Heart Foundation przeprowadziło badania, sprawdzające poziom aktywności fizycznej wśród brytyjskiej społeczności. Okazuje się, że aż 20 milionów mieszkańców Wysp nie jest aktywnych. 

Aby zmienić przyzwyczajenia Brytyjczyków, powstała specjalna aplikacja, która ma mobilizować do zwiększonego ruchu i aktywności fizycznej. Nowy pomysł poprawi kondycję, ale także da możliwość, by zarobić. 

Aplikacja nazywa się Sweatcoin, która dostępna jest na iPhony i Apple Watche. Za zrobioną określoną liczbę kroków w ciągu całego dnia, można otrzymać tzw. sweatcoiny, które następnie można wymienić na zakupy na amazonie, dostęp do telewizji oraz audiobooków. 

Wystarczy się zarejestrować, a następnie stosować się do dalszych zaleceń. W pierwszych dniach można zarobić 5 sweatcoinów - robiąc 1000 kroków, zaś każdy kolejny poziom to zwiększona dzienna stawka. Istotne jest, że brana jest pod uwagę aktywność fizyczna poza domem i tylko taka jest nagradzana. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę