Menu


Powstanie gra o polskich lotnikach z legendarnego Dywizjonu 303

Powstanie gra o polskich lotnikach z legendarnego Dywizjonu 303 www.facebook.com/303SquadronTheGame

„303 Squadron: Battle of Britain”, to pierwsza gra całkowicie skupiona na przygodach pilotów z legendarnego Dywizjonu 303. 9 stycznia rozpoczęła się jej crowdfundingowa kampania na platformie Kickstarter.

Polska firma Movie Games postanowiła przypomnieć zasługi Dywizjonu 303, który wsławił się niezwykłą skutecznością w zestrzeliwaniu niemieckich maszyn w Bitwie o Anglię podczas II Wojny Światowej. Warto przypomnieć, że internauci już docenili zasługi polskich lotników, wybierając Franciszka Kornickiego zwycięzcą konkursu organizowanego przez Muzeum RAF w Londynie, dzięki czemu jego zdjęcie zajmie honorowe miejsce na wystawie z okazji stulecia brytyjskich sił powietrznych.

Gra jest całkowicie oparta na autentycznych wydarzeniach i będzie rodzajem symulatora lotniczego, w którym będzie się można wcielić nie tylko w rolę pilotów, ale też w mechaników. Gracz będzie mógł nie tylko rozegrać potyczki zgodnie z prawdziwym kalendarzem Bitwy o Anglię, ale również zwiedzić realistycznie odtworzoną bazę Northolt – czytamy na portalu eurogamer.pl

9 stycznia rozpoczęła się crowdfundingowa kampania  gry na platformie Kickstarter, w ramach której producenci chcą zebrać fundusze na rozwój dodatkowych funkcjonalności.

Data premiery gry potwierdzona zostanie pod koniec trwania kampanii.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę