Menu


Elektryczne taksówki wyjechały na ulice Londynu

Elektryczne taksówki wyjechały na ulice Londynu Twitter

Pierwsze taksówki zasilane bateriami elektrycznymi już pojawiły się na ulicach brytyjskiej stolicy. Zdaniem Chrisa Gubbey’a, szefa firmy produkującej taksówki, zelektryzowane pojazdy odegrają ważną rolę w poprawie, jakości powietrza w Londynie.

Z zewnątrz nowe czarne taksówki do złudzenia przypominają te, które już od lat jeżdżą po brytyjskiej stolicy, ale jak zapewnia szef firmy London Electric Vehicle Company, która zajmuje się ich produkcją, nowe pojazdy emitują znacznie mniej zanieczyszczeń i pozwolą kierowcom zaoszczędzić na paliwie nawet 100 funtów tygodniowo. 

Taksówki są wyposażone w terminale płatnicze, USB, oraz zapewniają możliwość skorzystania z Wi-Fi. Mogą pomieścić sześć osób. Zasilane są baterią elektryczną, która ładowana jest za pomocą 1,5-litrowego silnika benzynowego. Na jednym ładowaniu mogą pokonać około 640 km. Koszt jednego pojazdu to około 55 tys. funtów – informuje BBC.

Transport for London szacuje, że do 2021 roku 9000 spośród 23000 londyńskich czarnych taksówek będzie pojazdami o zerowej emisji.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę