Menu


Najlepszy ser na świecie pochodzi z Kornwalii

Najlepszy ser na świecie pochodzi z Kornwalii shutterstock

Wydawałoby się, że najlepsze sery pochodzą z Francji, Włoszech, czy też Szwajcarii. Nic bardziej mylnego – okazuje się, że najlepszy ser na świecie produkowany jest Wielkiej Brytanii.

17 listopada w Londynie odbyła się 30. edycja konkursu Word Cheese Awards, który jest największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. O tytuł najlepsza sera walczyło ponad 3 tys. przysmaków z 35 krajów świata. Jury przyznało pierwsze miejsce serowi Cornish Kern, który jest produkowany w mleczarni Lynher Dairies Cheese Company w Kornwalii. 

Sery były oceniane przez 250 sędziów. Zwycięski rarytas otrzymał aż 75 punktów na 80 możliwych. Cornish Kern jest półtwardym serem z mleka krowiego, „ma maślany posmak z lekką nutą karmelu i głęboki aromat”. Jest to ser w stylu alpejskim i dojrzewa przez około 16 miesięcy. Sędziowie docenili nie tylko smak i aromat, ale też sam wygląd sera, który pokryty jest czarnym woskiem. 

Na drugim miejscu pedium znalazł się włoski Blu Di Bufala, a na trzecim ser z Austrii. Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu Word Cheese Awards, pierwsze miejsce przypadło serowi z norweskiej mleczarni Tingvollost z Nordmøre.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę