Menu


Eksperci ostrzegają przed plagą szczurów na Wyspach

Eksperci ostrzegają przed plagą szczurów na Wyspach Shutterstock

W najbliższych kilku tygodniach miliony szczurów będą próbowały wkraść się do domów i garaży. Głównym powodem jest deszczowa pogoda i coraz niższe temperatury.

Szczury wędrujące z łąk i ścieków do domów są jesienią zjawiskiem stosunkowym normalnym, jednak w tym roku, na rosnącą liczbę gryzoni w pobliżu domostw, wpłynie z pewnością fakt, że niektóre councile zdecydowały o rzadszym wywożeniu śmieci – wypełnione resztkami kosze, opróżniane raz na dwa tygodnie, będą idealną pożywką dla gryzoni – informuje Metro.

British Pest Control Association (BPCA)  twierdzi, że typowy dom ma kilkanaście potencjalnych punktów, przez które szczury mogą dostać się do środka, bowiem są one w stanie wcisnąć się w szczelinę o wielkości zaledwie jednego centymetra.  Jak dodają specjaliści z BPCS, pierwszym dowodem na obecność szczurów w domu jest często hałas pod podłogą, w ścianach lub na poddaszu.

Eksperci przypominają, by zabezpieczyć domy przed inwazją gryzoni, bowiem ich obecność może mieć dla ludzi nie tylko przykre konsekwencje zdrowotne, ale mogą też powodować spore niebezpieczeństwo przegryzając np. kable.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę