Menu


Kamery CCTV w ubojniach, by walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt

Kamery CCTV w ubojniach, by walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt Shutterstock

Wszystkie ubojnie na terenie Anglii zostaną wyposażone w kamery CCTV, by zapobiegać okrucieństwu wobec zwierząt. Nieograniczony dostęp do nagrań będą mieć wykfalifikowani lekarze weterynarii.

Wszelkie przypadki naruszenia prawa będą skutkować grzywnami, zawieszeniem lub wycofaniem licencji lub skierowaniem sprawy do postępowania karnego. Minister środowiska Michael Gove uważa, że nowe rozwiązanie brytyjskiego rządu umocni pozycję Wielkiej Brytanii, jako lidera w walce z okrucieństwem wobec zwierząt – informuje Evening Standard. 

Głosy o zaostrzeniu prawa pojawiały się po tym, jak w sieci pojawił się film z jednej z ubojni, na którym pracownicy żywcem wieszają owce na hakach i podcinają im gardła. To zdarzenie otworzyło debatę na temat tego, czy zwierzęta powinny być ogłuszone, zanim zostaną zabite na mięso – brytyjskie prawo zakazuje uboju zwierząt chyba, że wcześniej zostały oszołomione, ale istnieją pewne wyjątki dla producentów żydowskich i muzułmańskich.

W pierwszej kolejności kamery pojawią się w rzeźniach z kruczkami hodowanymi na mięso, następnie w kurnikach, gdzie trzymane są kury nioski, a w przyszłym roku także w ubojniach ze świniami oraz w hodowlach koni, psów i kotów.

Pomysł instalacji kamer został bardzo dobrze przyjęty przez działaczy ekologicznych oraz przez Brytyjski Związek Weterynarzy.

(at)

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę