Menu


12 tys. funtów odszkodowania za ugryzienie przez pchłę

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
12 tys. funtów odszkodowania za ugryzienie przez pchłę Shutterstock

Funkcjonariusz z West Midlands Police otrzyma 12 000 funtów odszkodowania, ponieważ w czasie służby został pogryziony przez pchłę. To nie pierwszy tak absurdalny przypadek wypłacenia rekompensaty. 

Sprawa policjanta, który otrzyma odszkodowanie za ugryzienie pchły nie jest odosobnionym przypadkiem.  W ciągu roku sama West Midlands Police musiała wypłacić w sumie ponad 60 tys. odszkodowań, za takie wypadki jak potknięcie się o krawężnik, czy upadek z krzesła.

– Nasi policjanci wykonują niesamowitą robotę, zapewniając nam bezpieczeństwo. Rekompensaty powinny być wypłacane z tytułu obrażeń w pracy, ale niektóre z tych roszczeń wydają się śmieszne. Najgorsze, że to podatnicy płacą rachunek, bo ktoś został ugryziony przez pchłę – skomentował sprawę Tim Farron, były lider Liberalnych Demokratów.

Jeden z policjantów otrzymał 5 tys. funtów odszkodowania za potknięcie się, a funkcjonariusz, który dostał na służbie wadliwy sprzęt wywalczył 7274 funtów rekompensaty. Natomiast mundurowy, który przewrócił się na korytarzu, raniąc sobie przy tym kolano dostał aż 25 tys. – informuje Daily Mirror.

Rzecznik West Midlands Police powiedział, że funkcjonariusz pogryziony prze pchłę wywalczył tak pokaźną sumę odszkodowania, ponieważ konieczna była interwencja lekarza.

(at)

 

1 komentarz

  • clics
    clics środa, 09, sierpień 2017 20:42 Link do komentarza

    Według mnie jest to absurdalne. Ubogim ludziom brakuje pieniędzy a na co dzień przeżywają większe krzywdy niż ci wszyscy funkcjonariusze.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę