Menu


Brytyjczycy są zestresowani i nie mają czasu gotować

Brytyjczycy są zestresowani i nie mają czasu gotować Shutterstock

Brytyjczycy skarżą się, że ich doba jest stanowczo za krótka – dlatego m.in. nie mają czasu gotować i  czytać książek – pokazują sondaże przeprowadzone wśród 2000 dorosłych mieszkańców Zjednoczonego Królestwa.

Wyspiarze narzekają, że z powodu ciągłego braku czasu muszą kupować gotowe dania na wynos, a kolacje jadają późno w nocy. Skarżą się też, muszą robić kilka rzeczy na raz – wysyłają maile i robią zakupy internetowe podczas oglądania telewizji. Nie mają też czasu by w ciągu dnia zrobić pranie, dlatego odkładają to zajęcie na godzinny późnowieczorne. Wśród oznak czasu wymieniają też to, że myją włosy suchym szamponem oraz że kupują gotowy, starty ser – informuje Mirror.

Brytyjczycy twierdzą, że są zbyt zestresowani, żeby poświęcić się rozrywkom i dobrej zabawie. Aż 40 proc. ankietowanych twierdzi, że większość czasu spędza w pracy i wypełnianiu obowiązków domowych. Natomiast 56 proc. uważa, że doba powinna być dłuższa co najmniej o trzy godziny. Czterech na dziesięciu Wyspiarzy przyznaje, że wolny czas wykorzystuje na sprzątanie i prace domowe. Z kolei jedna dziesiąta nie pamięta, kiedy miała wolny wieczór, aż 89 proc. uważa, że ich życie jest zbyt ciężkie.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę