Menu


Zabójca z Jersey skazany na 30 lat więzienia

 • Napisane przez  gaan
 • 4 komentarzy
Zabójca z Jersey skazany na 30 lat więzienia
Damian Rzeszowski, który w sierpniu ub. roku zamordował na wyspie Jersey 6 osób, w tym żonę i dwójkę swoich dzieci, został skazany na karę 30 lat pozabawienia wolności.

W niedzielne popołudnie 14 sierpinia 2011 roku Damian Rzeszowski zabił ciosami noża swoją żonę Izabelę (lat 30), córkę Kingę (lat 5), syna Kacpra (lat 2). Jego ofiarami padli także teść Marek Garstka (lat 56), przyjaciółka żony Marta de la Haye (lat 34) oraz jej córka Julia (lat 5). Do wszystkich tych morderstw doszło w ciągu pół godziny, po niedzielnym grillu na terenie domu w St. Hillier, w którym zabójca mieszkał wraz z rodziną. 

W sierpniu sąd stwierdził, że Damian Rzeszowski w chwili popełniania morderstw był niepoczytalny. W konsekwencji nie orzeczono wobec niego najwyższego wyroku. Stwierdzono także, że jego małżeństwo przechodziło poważny kryzys, a on sam cierpiał na nawracającą depresję. Po 30 latach w brytyjskim więzieniu skazany ma zostać deportowany do Polski.
 
Przewodniczący rozprawie sędzia Michael Birt podkreślił, że "okropieństwo i brutalność tych morderstw są trudne do uwierzenia". 
 
Komentując wyrok, przedstawiel policji z New Jersey powiedział:
 
–- Żaden wyrok nie przywróci życia kochanym osobom, które w sposób tragiczny utraciły je w niedzielne popołudnie. Nasze myśli i wsparcie są przy rodzinach, które starają się odbudować swoje życie.
 

Czytaj także:
 
 
 
 
 

4 komentarzy

 • Roxy
  Roxy czwartek, 01, listopad 2012 10:50 Link do komentarza

  Ciekawe co siedzi we łbie faceta, który kilkanaście razy godzi nożem dwuletnie dziecko, dwoje dzieci. On nie moiże być zdrowy. A jak jest chory to dlaczego ma wyjść po 20 latach, żeby znowu zabijać, bo jest chory?

 • cal
  cal środa, 31, październik 2012 15:05 Link do komentarza

  puszczalskie polki

 • dr.hab.Jarek
  dr.hab.Jarek wtorek, 30, październik 2012 19:29 Link do komentarza

  nie wiem co dla niego bylo by lepsze odsiadka 30 lat w wiezieniu i marnotrawienie zycia czy wyslanie na wojne do awganistanu lub legia cudzoziemska ja bym dal mu szanse yszkolil na dobrego zolnierza i na wojne i tylko to na zolnierza zabojce sie nadaje i powinien w temn sposob jakos odpokutowac a jak nie to bym sie chyba nie wiem co zrobil ale dyskusja na ten temat moze byc oobszerna bo napewno wstawianie czlowieka za kraty na 30 lat z innymi dewiantami nie sluzy niczemu dobremu :(

 • Zuza
  Zuza wtorek, 30, październik 2012 07:44 Link do komentarza

  To niestety nie przywróci życia zbitym.
  Nieszczęśnik też zmarnował sobie życie. Straszne.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę