Menu



Obejrzyj Passata, który wymiata

  • Napisane przez 
Obejrzyj Passata, który wymiata
Po polskich drogach jeżdżą najczęściej Passaty z dziesięcioma albo i piętnastoma latami na karku. Miło czasem popatrzeć na tego Volkswagena w nowszym wydaniu. I do tego w wersji coupe!

Nietypowo, bo za oceanem zadebiutowała właśnie usportowiona wersja jednego z najbardziej popularnych modeli Volkswagena. Nowe coupe bazowane na płycie normalnego Passata będzie jednym z mocnych konkurentów dla Mercedesa CLS.

Nowy Volkswagen będzie się charakteryzować wszechstronnością. Objawi się to dynamiczną posturą, osiągami, sportowym i przede wszystkim obszernym wnętrzem. W porównaniu do modelu bazowego, auto zostało obniżone o jakieś 5 centymetrów, natomiast jego nadwozie zostało wydłużone tylko o 3 centymetry. Pomimo małych różnic w wymiarach, wygląd nadwozia został radykalnie zmieniony. Auto jest bardziej opływowe, szklany dach dodaje mu elegancji, nie odbierając lekko zadziornego charakteru.

Auto będzie dostępne z dość szerokim wachlarzem jednostek napędowych. Podstawowa wersja samochodu będzie sprzedawana z jednostką TSI o pojemności 1,8 litra (160KM). Wersja topowa zostanie wyposażona w silnik FSI V6 o pojemności 3,6 litra. Będzie on w stanie wyprodukować 300 koni mechanicznych. W zależności od wersji, moc będzie przekazywana przez siedmiostopniową skrzynię DSG na przednią oś. Za dopłatą będzie można zamówić napęd na wszystkie koła.

Auto pojawi się w Europie już w drugim kwartale tego roku.


Adam Skorupiński
www.mojeauto.pl
Powrót na górę