MenuSponsor polskiej reprezentacji nie rezygnuje z Rosji

  • Napisał 
Sponsor polskiej reprezentacji nie rezygnuje z Rosji

Leroy Merlin nie wycofuje się z Rosji. Równocześnie firma wciąż jest sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, co denerwuje kibiców. Umowa może być jednak trudna do rozwiązania.

W połowie marca media obiegła informacja, że sieć sklepów Leroy Merlin nie zamierza wycofać się z Rosji. Markę, ale też należące do tego samego francuskiego holdingu sklepy Auchan i Decathlon - zalała fala hejtu, a ze współpracy z nimi wycofało się sporo polskich firm.

Leroy Merlin wciąż jednak współpracuje z PZPN. Związek liczyć może od 3 do 4 mln zł rocznie. PZPN - o czym poinformował Onet Sport - przeprowadził nawet analizę prawną, która wykazała jednak, że związek nie ma podstawy prawnej do zerwania umowy. Mimo to polski oddział Leroy Merlin 11 marca wydał oświadczenie o pomocy poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie. -Prowadzimy pomoc od początku kryzysu, wspierając pracowników Leroy Merlin Ukraina, a także innych uchodźców, którzy zwracają się do nas o pomoc. Każdego dnia nasi pracownicy przyjmują do swoich domów uchodźców, a my wspieramy jednych i drugich finansowo. Na ten cel przeznaczamy 4,5 miliona złotych napisano w oficjalnym komunikacie. 

Jak zakończy się ta sprawa? Będziemy się temu przyglądać. 

Powrót na górę