MenuIrlandia: zabrakło PCR-ów

  • Napisał 
Irlandia: zabrakło PCR-ów

Co najmniej kilka dni opóźnienia jest w testowaniu metodą PCR - informuje Health Service Executive. Pozostawiono konieczne testy dla szpitali, ale reszta musi czekać, bo zabrakło ich w magazynach. Wkrótce może pomóc zmiana metody sprawdzania zakażeń w szkołach.


Zabrakło testów PCR w Irlandii - Dokładnie w 10 hrabstwach nie ma zestawów do badań laboratoryjnych na obecność Covid. O sprawie informuje w
oficjalnym komunikacie HSE. Od kilku tygodni ilość wykonywanych pobrań mocno wzrosła i pomimo dodatkowych dostaw zapasy i tak się wyczerpały.
Health Service postanowił więc uruchomić rezerwy, które są w prywatnych rękach oraz w wojsku. Wszystko po to, żeby wyrobić się z terminowym wykonywaniem wymazów i podawaniem wyników. Jak powiedział w telewizji RTE Damien McCallion szef HSE - wkrótce szkoły wprowadzą testy antygenowe co znacznie odciąży system wymazów i testowania PCR. jak podał w rozmowie ze stacją w ciągu ostatnich kilku tygodni przetestowano ponad milion osób, co pokazuje jak wiele pracy mieli laboranci.

Powrót na górę