MenuMeghan i Harry chcą pokazać swoją niezależność. Złamią tradycję związaną z chrztem ?

  • Napisane przez  goniec.com
Meghan i Harry chcą pokazać swoją niezależność. Złamią tradycję związaną z chrztem ?

Zamieszanie wokół chrzcin córki księcia Harry'ego i Meghan Markle. Księżna Kate jest wstrząśnięta. "Czysta złośliwość". Podobno rodzice planują chrzest Lilibet bez obecności najbliższych z Londynu, co szczególnie miało zasmucić liczącą na pojednanie księżną Kate.

Z sakramentem chrztu w rodzinie królewskiej wiąże się szereg tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenia. Zgodnie ze zwyczajami od prawie 200 lat do chrzczenia używa się Lily Font, czyli specjalnej misy w kształcie kwiatu lilii, a wodę święconą sprowadza się z rzeki Jordan, w której Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa.

Mało tego - według oficjalnego protokołu, dzieci muszą być chrzczone w królewskich kaplicach. Jak donosi portal New Idea, w związku z tym, że książę Harry i Meghan Markle opuścili dwór, nie mają zamiaru kontynuować tradycji, czym przypieczętują swoją niezależność. Doniesienia z Kalifornii rozczarowały księżną Kate, która od miesięcy stara się zażegnać konflikt między księciem Harrym i księciem Williamem. Do tej pory rodzina królewska milczała na temat medialnych zarzutów Sussexów o rasizm czy brak empatii. Zerwanie brytyjskich tradycji podczas chrztu Lilibet może jednak przelać czarę goryczy. (Źródło: gazeta.pl)

Powrót na górę