MenuIrlandia otwiera puby. Jednak tylko dla zaszczepionych

  • Napisane przez  goniec.com
Irlandia otwiera puby. Jednak tylko dla zaszczepionych

Dzisiaj, po raz pierwszy od końca grudnia - puby i restauracje mogą wznowić przyjmowanie gości wewnątrz lokali. Wstęp do nich będą jednak miały tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Zgodnie z opublikowanymi w piątek wytycznymi, klienci muszą pokazać wprowadzony przez UE certyfikat covidowy jako dowód, że są w pełni zaszczepieni lub są ozdrowieńcami. W przypadku osób, które nie posiadają dokumentu, a są w pełni zaszczepione, akceptowane są inne dowody, takie jak wydawana przez publiczną służbę zdrowia karta szczepień.

Jak podaje Rmf, wymagany będzie również dowód tożsamości ze zdjęciem, a wszyscy klienci będą musieli podawać dane do śledzenia kontaktów. W lokalach będzie obowiązywał limit sześciu osób dorosłych przy jednym stole. Nie będzie obsługi przy barze, a klienci będą mogli zdjąć maseczki dopiero po zajęciu miejsca. Wewnątrz lokali będą mogły przebywać dzieci, mimo że w Irlandii nie są one jeszcze szczepione. Wszystkie puby będą musiały być zamykane do godziny 23:30.

Jak zaznacza irlandzkie stowarzyszenie właścicieli pubów VFI, ze względu na to, że wytyczne zostały wydane bardzo późno, spora część pubów nie wznowi pełnej działalności w poniedziałek. Również szef irlandzkiego stowarzyszenia restauratorów RAI ocenił, że na razie nie otworzy się ok. jedna czwarta restauracji.

Puby, bary i restauracje w Irlandii zostały zamknięte w Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy wprowadzony został w kraju lockdown. Mogły wznowić działalność, obsługując klientów tylko na zewnątrz, dopiero na początku czerwca. (Źródło: rmf24.pl|) 

Powrót na górę