MenuSparaliżowana stolica po obfitych opadach deszczu

  • Napisane przez  goniec.com
Sparaliżowana stolica po obfitych opadach deszczu

W niedzielę nad Londynem przeszła silna ulewa, która doprowadziła do częściowego paraliżu miasta. Strażacy byli wzywani ponad 600 razy, m.in. do kierowców, którzy utknęli w swoich samochodach. Zalane zostały też dwa szpitale we wschodniej części Londynu. To drugi raz w tym miesiącu, gdy w mieście doszło do powodzi błyskawicznych.

Brytyjskie Met Office poinformowało, że w niedzielę w Londynie w ciągu godziny spadło 20-30 mm deszczu, co doprowadziło do powodzi błyskawicznej w częściach miasta. Zalane zostały ulice i budynki. Jak informuje portal Gazeta, straż pożarna była wzywana ponad 600 razy. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej wody na ulicach i w budynkach, ale również m.in. samochodów, które utknęły z powodu zalania. Strażacy wyciągnęli pięć osób z aut, które były zablokowane w wodzie. W dwóch szpitalach we wschodnim Londynie ulewa zalała izby przyjęć - podało BBC. Zaapelowały one do pacjentów, by w nagłych wypadkach szukali pomocy w innych placówkach. Także karetki były kierowane do innych szpitali. Z powodu zagrożenia związanego z ulewami odwołano festiwal na 15 tys. osób, który miał odbyć się na przedmieściach Londynu. 

To drugi raz w tym miesiącu, gdy doszło do powodzi błyskawicznej w częściach brytyjskiej stolicy. Ulewa sparaliżowała niektóre ulice także 14 lipca. Wtedy w ciągu kilku godzin spadło tyle deszczu, ile wynosi miesięczna średnia dla miasta, a strażacy byli wzywani ponad tysiąc razy. (Źródło: gazeta.pl)

Powrót na górę