MenuJeff Bezos wrócił z podróży kosmicznej i podziękował pracownikom Amazona za wycieczkę

  • Napisane przez  goniec.com
Jeff Bezos wrócił z podróży kosmicznej i podziękował pracownikom Amazona za wycieczkę

Polsat News informuje, że założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za "opłacenie" przedsięwzięcia. 

We wtorek Bezos wziął udział w pierwszym załogowym locie Blue Origin, będącym początkiem komercyjnej działalności firmy w zakresie turystyki kosmicznej. Komentując wydarzenie, przedsiębiorca powiedział, że podczas kilku minut przebywania w stanie nieważkości czuł się "bardzo naturalnie, prawie tak, jakby człowiek był do tego stworzony". Podziękował przy tym pracownikom i klientom Amazona, bo - jak przyznał - "to oni za to wszystko zapłacili".

Były sekretarz ds. pracy za kadencji prezydenta Billa Clintona Robert Reich w odpowiedzi na te słowa napisał na Twitterze, że Bezos od dziesięcioleci tłumi próby założenia związków zawodowych w Amazonie. "Pracownicy Amazona nie potrzebują, żeby Bezos im dziękował. Potrzebują, żeby przestał blokować związki zawodowe i wypłacał pracownikom to, co im należne" - skomentował.

Jak podała agencja AP, krytycy wywierają na spółce presję, by poprawiła panujące w niej warunki pracy. Zatrudnieni w Amazonie twierdzili, że firma m.in. oferuje zbyt mało czasu na przerwy i zbytnio polega na wskaźnikach produktywności. Na początku roku nie powiodła się próba założenia pierwszego związku zawodowego pracowników firmy w Alabamie. (Źródło: Polsat News) 


Powrót na górę