MenuTo już pewne. Pracujący w domach opieki w Anglii muszą się zaszczepić przeciwko Covid

  • Napisane przez  goniec.com
To już pewne. Pracujący w domach opieki w Anglii muszą się zaszczepić przeciwko Covid

Posłowie zatwierdzili obowiązkowe szczepienia dla personelu domów opieki w Anglii. 

Od października każdy, kto pracuje w domu opieki zarejestrowanym przez Komisję ds. Jakości Opieki w Anglii, musi otrzymać dwie dawki szczepionki, chyba że ma zwolnienie lekarskie. Izba Gmin zatwierdziła regulamin 319 głosami do 246.

Prawie 30 000 więcej mieszkańców domów opieki w Anglii i Walii zmarło podczas epidemii koronawirusa niż w tym samym okresie w 2019 r., wynika z danych ONS opublikowanych w tym miesiącu. Ministrowie wyrazili wcześniej zaniepokojenie niskim zainteresowaniem szczepionką wśród niektórych pracowników domów opieki.

Minister zdrowia Helen Whately powiedziała, że ​​wytyczne będą wkrótce dostępne, ale zasugerowała, że ​​menedżerowie mogą omówić szczepionkę z personelem lub przyjrzeć się alternatywnej roli dla tych, którzy nie chcą się szczepić. Ale przyznała, że ​​nie było „tylu ról”, które nie wymagałyby przebywania w domu opieki. Powiedziała, że ​​w takiej sytuacji, jeśli pracownik nie chce być zaszczepiony, może nastąpić okres wypowiedzenia z „sprawiedliwym procesem”.

Organizacje opiekuńcze ostrzegały wcześniej, że obowiązkowe szczepienia mogą spowodować znaczne trudności w sektorze, który już teraz ma trudności z rekrutacją wystarczającej liczby osób. Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne, które reprezentuje lekarzy, ostrzega, że ​​przymus jest „tępym narzędziem, które niesie ze sobą ryzyko”.

Rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej oświadczyły, że nie planują wprowadzenia obowiązku szczepienia Covid dla personelu domów opieki. (Źródło: bbc.com)
Powrót na górę