MenuAnglia: Zaszczepieni unikną kwarantanny, od dzisiaj

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Zaszczepieni unikną kwarantanny, od dzisiaj

W pełni zaszczepieni mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy przyjeżdżają do Anglii z bursztynowej listy podróży, nie będą już musieli poddawać się kwarantannie od 19 lipca.

Jednak nadal będą musieli zapłacić za testy Covid przed i po powrocie. Sekretarz ds. Transportu Grant Shapps powiedział parlamentarzystom, że osoby poniżej 18 roku życia powracające z miejsc na liście bursztynowej również będą zwolnione z kwarantanny.

Liderzy branży turystycznej powiedzieli, że zmiana była „pozytywnym krokiem”, ale wezwali do poszerzenia bursztynowej listy. Wcześniej każdy, kto wracał z krajów bursztynowych lub czerwonej listy, musiał izolować się przez 10 dni, niezależnie od statusu szczepionki.

Shapps powiedział, że pełne szczepienie oznacza że „minęło 14 dni od ostatniej dawki szczepionki” – i liczą się tylko szczepionki podane przez NHS. „W istocie oznacza to, że dla w pełni zaszczepionych podróżnych wymagania dla krajów z zielonej i bursztynowej listy są takie same” – dodał. Ostrzegł jednak, że „kraj z bursztynowej listy może nadal zmienić kolor na czerwony”, co oznacza, że ​​hotelowa kwarantanna stanie się wymogiem. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę