MenuPo aktualizacji zielonej listy podrożały bilety lotnicze

Po aktualizacji zielonej listy podrożały bilety lotnicze

Ceny lotów na Ibizę i Majorkę prawie potroiły się po dodaniu ich do zielonej listy. 

Hiszpańskie Baleary, które obejmują również Minorkę i Formenterę, znalazły się wśród 14 nowych miejsc dodanych do tej najważniejszej listy zeszłej nocy. Oznacza to, że wczasowicze mogą swobodnie odwiedzać miasto bez konieczności izolowania się po powrocie do Anglii. Jednak Malta jako jedyna z 14 nie została również umieszczona na liście obserwacyjnej, co oznacza, że ​​istnieje ryzyko powrotu na bursztynową listę. Inne miejsca wakacyjne na kontynencie, w tym Francja, Grecja, Włochy i Hiszpania, wciąż nie trafiły na zieloną listę.

Tymczasem niemiecka kanclerz Angela Merkel chce, aby UE nałożyła na Brytyjczyków zasady kwarantanny, co ograniczyłoby wszelkie szanse na wyjazdy zagraniczne tego lata. Obecnie Malta i Baleary zezwalają na przyjazd osób z Wielkiej Brytanii, jeśli mogą wykazać się negatywnym wynikiem testu lub szczepienia. Merkel uważa jednak, że ryzyko jest zbyt duże, biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się wariantu Delta w Wielkiej Brytanii i spadające przypadki na kontynencie.

UE może ustalać ogólne wskazówki dotyczące zasad podróżowania, ale od poszczególnych krajów zależy, czy je egzekwują, czy nie. Popularne miejsca, takie jak Hiszpania, są w dużej mierze uzależnione od turystyki i prawdopodobnie będą preferować bardziej zrelaksowane zasady.

W swoim oświadczeniu zeszłego wieczoru sekretarz transportu Grant Shapps przedstawił perspektywę, że osoby odwiedzające kraje z listy bursztynowej, które otrzymały dwie dawki szczepionki, nie będą musiały izolować się po powrocie, a ogłoszenie ma nastąpić w przyszłym miesiącu. jak informuje portal metro, chociaż branża turystyczna ostrożnie przyjęła umieszczenie na liście bardziej rozpoznawalnych miejsc wakacyjnych, wielu obawia się, że na uratowanie lata jest jeszcze za późno.  Dyrektor zarządzający Airport Operators Association, Karen Dee, powiedziała, że ​​„nadmiernie ostrożne” podejście rządu będzie nadal miało „poważny wpływ finansowy” na sektor. "Każde rozszerzenie zielonej listy jest mile widziane, choćby niewielkie, ale musimy też być realistami: nie jest to jeszcze znaczący restart, którego potrzebuje przemysł lotniczy, aby móc wyjść z pandemii" - powiedziała.

Tymczasem, jak informuje portal standard, przed ogłoszeniem odświeżonej listy o 18:00, bezpośredni powrót z Londynu na Ibizę liniami Ryanair, kosztował 104,79 funtów. Do 21:30 te same loty powrotne 7 lipca kosztują 210,99 GBP.  Bilety na lot powrotny na Majorkę w dniach 3 i 10 lipca wzrosły z 153 do 478 funtów. Cena podróży z tą samą firmą na pobliską Minorkę wzrosła ze 132 funtów do 312 funtów, a lot na Maltę z 201 funtów do 260 funtów po ogłoszeniu. (Źródło: metro.co.uk, standard.co.uk)

AKTUALNA LISTA PODRÓŻY 

Ostatnio zmienianypiątek, 25 czerwiec 2021 09:34
Powrót na górę