MenuRonaldo zdjął ze stołu coca-colę. Akcje firmy natychmiast w dół

  • Napisane przez  goniec.com
Ronaldo zdjął ze stołu coca-colę. Akcje firmy natychmiast w dół

Cristiano Ronaldo zdejmując butelki Coca-Coli ze swojego stołu podczas konferencji prasowej podczas Euro i nakazując publiczności „pić wodę” zniknął aż 4 miliardy dolarów z wartości rynkowej firmy.

Gwiazda Portugalii i Juventusu usiadła za stołem, podniosła butelki popu i umieściła je poza zasięgiem wzroku, podnosząc pozostałą butelkę wody i mówiąc: „Agua!”. Wiadomość była jasna, że ​​Ronaldo mówił swoim milionom fanów, aby porzucili napoje gazowane i trzymali się wody. Rynki zareagował w spektakularny sposób.

Po działaniach 36-latka cena akcji Coca-Coli spadła z 56,10 USD do 55,22 USD, co może nie wydawać się dużym spadkiem, ale oznacza spadek o 4 mld USD.

Rzecznik Euros powiedział: „Gracze otrzymują wodę, wraz z Coca-Colą i Coca-Cola Zero Sugar, po przybyciu na nasze konferencje prasowe”. Dodał: „Każdy ma prawo do swoich upodobań do napojów” i są różne „smaki i potrzeby” do zaspokojenia.

Coca-Cola jest jednym z oficjalnych sponsorów Euro 2020, więc raczej nie będą zadowoleni z tego, co się wydarzyło, chociaż po zamknięciu we wtorek ich cena akcji wzrosła do 55,44 USD.

Do sytuacji w końcu musiała odnieść się także Coca-Cola. Rzecznik prasowy firmy powiedział w rozmowie z dziennikarzami, którzy dopytywali o konsekwencje słów CR7, że "nic się nie stało". - Każdy ma prawo do swoich preferencji smakowych i wyboru napoju. Gracze, którzy pojawiają się na konferencjach prasowych, otrzymują od firmy wodę, Coca-Colę i Coca-Colę Zero Sugar. Zawodnicy i trenerzy mogą więc swobodnie wybierać napoje, na które mają ochotę - cytuje krótkie oświadczenie rzecznika portal givemesport.com.(Źródło: metro.co.uk, gazeta.pl)

Zobacz film z konferencji

Powrót na górę