Logo
 Wydrukuj tę stronę

Dzień wolności w Anglii ma nastąpić miesiąc później

Dzień wolności w Anglii ma nastąpić miesiąc później

Boris Johnson ma w poniedziałek potwierdzić, że angielski „dzień wolności” 21 czerwca został odwołany – i nie wykluczył ponadmiesięcznego opóźnienia.

Oczekuje się, że premier jutro ogłosi formalne oświadczenie, że pełne złagodzenie ograniczeń dotyczących dystansu społecznego nie może przebiegać zgodnie z oczekiwaniami. Powszechnie informowano, że rząd zdecyduje się na czterotygodniowe opóźnienie, co oznacza, że ​​złagodzenie nastąpi nie wcześniej niż 19 lipca.

Jednak zapytany na konferencji prasowej na szczycie G7, nie chciał rozmawiać o sczegółach, w tym odmówił wykluczenia ponadczterotygodniowego opóźnienia.

Jeśli opóźnienie zostanie potwierdzone, oznacza to, że kluby nocne pozostaną zamknięte, noszenie masek będzie kontynuowane w miejscach publicznych, a poradnictwo domowe pozostanie na miejscu.

Naukowcy szacują obecnie, że 96% wszystkich nowych przypadków Covida przypisuje się wysoce zakaźnemu wariantowi Delta, który skutecznie zastąpił wariant alfa zauważony po raz pierwszy w Kent. 

Najnowsze dane z Public Health England (PHE) pokazują, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 42 323 przypadki wariantu Delta, o 29 892 więcej niż w poprzednim tygodniu. Szacuje się, że szczep jest o 60% bardziej przenoszony w porównaniu z odmianą Alpha, a przypadki podwajają się co cztery i pół dnia w niektórych częściach Anglii.

Chociaż prawie 30 milionów ludzi otrzymało obie dawki szczepionki, nadal jest to znacznie mniej niż odsetek potrzebny do zapewnienia odporności stada, co oznacza, że ​​choroba może się nadal rozprzestrzeniać. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com