MenuEuro 2020: gdzie oglądać mecze, kiedy gra reprezentacja Polski?

  • Napisane przez  goniec.com
Euro 2020: gdzie oglądać mecze, kiedy gra reprezentacja Polski?

Przełożone o rok mistrzostwa Europy rozpoczęły się już w piątek 11 czerwca. Biało-czerwoni rozpoczną zmagania o zwycięstwo na mistrzostwach Europy w poniedziałek 14 czerwca od spotkania ze Słowacją. Sprawdź transmisje wszystkich meczów fazy grupowej Euro 2020. Spotkania dostępne będą w tv oraz online w internecie.

Mimo, że pandemia COVID-19 wymusiła na organizatorach przesunięcie Euro 2020 na rok kolejny, to nazwa pozostała bez zmian. Zmagania grupowe rozpoczęły się w piątek 11 czerwca o godz. 21.00  (czasu polskiego) w Rzymie od spotkania Włochy-Turcja. Mistrzostwa zostaną rozegrane w 11 państwach na terenie całej Europy. Najważniejsze spotkania - półfinały i wielki finał - odbędą się na słynnym stadionie Wembley w Londynie 11 lipca. Po drodze do finału zostanie rozegranych 50 spotkań, które wyłonią dwie najsilniejsze aktualnie drużyny na Starym Kontynencie. Decydujący mecz będzie miał zatem nr 51.

Miejsce rozgrywania meczów przez reprezentację Polski podczas Euro 2020 było przez długi czas niepewne. Początkowo podopieczni Paulo Sousy mieli walczyć o awans do fazy pucharowej na obiektach w Bilbao i Dublinie. Po rezygnacji Bilbao i odebraniu organizacji spotkań Dublinowi, ostatecznie rywalizacje z udziałem biało-czerwonych przeniesiono do Sankt Petersburga i Sewilli. Taką decyzję Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił 23 kwietnia. Reprezentacja Polski zainauguruje rywalizację w grupie E. Pierwszą okazję na punkty Polacy będą mieli w poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 18:00 (czasu polskiego), kiedy to na Stadionie Kriestowskij w Petersburgu zagrają ze Słowacją. 

Pięć dni później, w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00 drużynę Paulo Sousy czeka teoretycznie najtrudniejsze zadanie - na Estadio La Cartuja w Sewilli zagrają z Hiszpanią. Na zakończenie fazy grupowej reprezentacja Polski ponownie zawita w Petersburgu. W środę 23 czerwca o godzinie 18:00 Polacy zagrają ze Szwecją.

Wyłączne prawa do transmitowania Euro 2020 nabyła Telewizja Polska. Wszystkie mecze ME będzie można śledzić w TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP 4K, na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej oraz w usłudze telewizji hybrydowej.

W skład komentatorów wejdą Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski, Michał Zawacki, a także Rafał Wolski, dla którego będzie to powrót w szeregi Telewizji Polskiej po szesnastu latach przerwy.

Kibice będą mieli dodatkowo możliwość wybrania czterech ścieżek dźwiękowych za pośrednictwem strony internetowej TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na Euro 2020:

  • Polska vs Słowacja (14 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij, Petersburg)
  • Hiszpania vs Polska (19 czerwca, godz. 21:00, Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • Szwecja vs Polska (23 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij, Petersburg)  (Źródło: onet.pl, sport.pl)
Powrót na górę